Prezentacja wydarzeń warszawskiej sztuki niezależnej. Re:wizje mają na celu pokazanie szerokiej publiczności, różnych oblicz sztuki offowej. Przez cztery dni, w kilkunastu miejscach w szczególnie kulturotwórczych częściach stolicy będą prezentowane spektakle teatralne, występy tańca współczesnego, koncerty, wystawy, prezentacje filmowe, akty twórcze na żywo. Kilka wydarzeń (w ograniczonym wymiarze ze względu na warunki atmosferyczne) odbędzie się w przestrzeni miejskiej. Program będzie ułożony tak, by każdy uczestnik mógł uczestniczyć w mniej więcej 3 wydarzeniach artystycznych jednego dnia.
Do projektów, które będzie można obejrzeć podczas festiwalu należą: Akademia Ruchu, Komuna Otwock, Teatr Druga Strefa, teatry ze Starej Prochoffni, Centrum Artystyczne i Teatr Montownia, Teatr Bretoncaffe, Fundacja Rozwoju Tańca, Stowarzyszenie STEP, Stowarzyszenie Pracownie Twórcze Lubelska, Fabryka Trzciny i kilkadziesiąt innych organizacji.
We wszystkich wydarzeniach w ramach Re:wizji będzie można uczestniczyć bezpłatnie.
Zapraszamy do zapoznania się z planem wystaw i wydarzeń teatralnych festiwalu:
KONCERT
Jadłodajnia Filozoficzna (ul. Dobra 33/35, www.filozoficzna.art.pl)
14.12.2007, piątek – Hatifnats, Out Of Tune
15.12.2007, sobota – Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
16.12.2007, niedziela – Future Sounds Of Asia feat.: Muerti-bishops, Warsaw Gamelan Group (Party: Mantra Mix (DJ Magura + DJ Artybishop)
Łysy Pingwin (ul. Ząbkowska 11)
14.12.2007, piątek – Hot Asterix
15.12.2007, sobota – Bajzel, Hot Asterix
16.12.2007, niedziela – Ikaryzma, Tomek Lipiński
Saturator (ul. 11 Listopada 22, www.saturator.art.pl)
14.12.2007, piątek – Arty-Farty-Christmas-Party, DJ Baddlover
15.12.2007, sobota – Dirty Discotheque, Street City Nomad, Mass-Kotki, SZUm
16.12.2007, niedziela – Niechęć, DJ Nicolae Mercescu
Cafe Kulturalna (PKiN Plac Defilad 1, www.kulturalna.pl)
14.12.2007, piątek – Kerd
15.12.2007, sobota – Kaszebe
16.12.2007, niedziela – Płyny
Hydrozagadka (ul. 11 Listopada 22)
14.12.2007, piątek – Muzyka Końca Lata, Pustki
15.12.2007, sobota – Kurka Wodna, Times New Roman
16.12.2007, niedziela – Tres.b, Baabunio
Pałac Kultury – mała scena (jazzowa – Goethe) (PKiN Plac Defilad 1)
15.12.2007, sobota – Horny Trees, Tricphonix, Leonoff
Pałac Kultury – duża scena (marmurowa) (PKiN Plac Defilad 1)
15.12.2007, sobota – Płyny, Tres.b
Informacje o zespołach:
Hatifnats
Warszawskie trio powstałe w 2006 roku. Jeden z ciekawszych polskich zespołów z kręgu indie. Hatifnats to ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, o których wyjątkowości decydują przestrzenne, ale hałaśliwe dźwięki gitary i wysoki, melodyjny głos wokalisty uzupełnione ekspresyjną grą sekcji rytmicznej.
(www.myspace.com/hatifnats)
Out Of Tune
Gitarowa młodzież z Warszawy z delikatną domieszką elektroniki. Polska odpowiedź na wielbiony przez alternatywnie rockandrollową publiczność disco punk. Muzycy powołują się na najróżniejsze inspiracje – od grup psychodelicznych czy krautrockowych, przez punkowe aż do współczesnych zespołów z tak zwanej „nowej fali rocka” takich jak The Rapture czy White Stripes.
(www.outoftune.pl, www.myspace.com/outoftunemusic)
Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni
Formacja łącząca niemalże wszystkie gatunki muzyczne występujące na tej planecie, od reggae, ragga, funky, rocka i jazzu do transowego i drum'n'bassowego tętna. Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni to przede wszystkim pasja tworzenia, ale także po prostu dobra zabawa. Ich muzyka zaraża optymizmem i pomaga uwierzyć w to, że wszystko jest możliwe.
(www.ssl.art.pl)
Muerti-bishops
Połączony improwizowany projekt Namaste Soundsys i Artybishops. Eksperymentalny pop zmieni się tego wieczora w muzyczną opowieść pełną egzotycznych rytmów, transowego klimatu i punk-jazzowych improwizacji.
Warsaw Gamelan Group
Waraw Gamelan Group udowodni, że tradycyjna muzyka indonezyjska jest wciąż pełna energii i życia. Dźwięk i harmonie gamelanów od lat inspirują zachodnich artystów: Roberta Frippa, Steve'a Reicha, Lou Harrisona. Niezwykłe, pulsujące utwory wciągną każdego kto ceni sobie egzotykę i klimat.
Mantra-Mix (DJ Magura + DJ Artybishop)
DJ Magura wprowadza w set elementy yin, nawiązując do buddyjskich mantr, łącząc je z fleszbekami z psychodelicznej historii muzyki popularnej. DJ Artybishop przeplata motywy z indyjskich, brazylijskich, japońskich i europejskich metropolii, tworząc energetyczną, miejską mieszankę o charakterze yang.
Bajzel
W skrócie człowiek orkiestra. Przy pomocy loopowanej gitary oraz sampli perkusyjnych tworzy rozbudowany spektakl muzyczny. Na koncercie usłyszymy perkusję, basy, szereg gitar, vocali, flecików, plamy elektryczne i bliżej niezidentyfikowane dźwięki. Prócz perkusji, całość tworzona jest w czasie rzeczywistym i brzmi jak kilkuosobowa formacja.
(www.myspace.com/bajzel)
Ikaryzma
Zespół zagrał jeden jedyny koncert 15.07.2004 w Jadłodajni Filozoficznej i miał być to pierwszy i ostatni koncert tej grupy. Minęło jednak trochę czasu i pojawiły się nowe pomysły i kompozycje. W skład grupy wchodzą muzycy znani m.in. z zespołu Złodzieje Oklasków, jakkolwiek Ikaryzma gra muzykę o zupełnie innej stylistyce.
(www.myspace.com/ikaryzma)
Tomek Lipiński
Znany jako lider i członek zespołu Brygada Kryzys od 1981 r. Mimo nieregularnej gry i długich przerw, Brygada Kryzys cieszyła się i cieszy nadal dużą popularnością wśród publiczności. Autor muzyki do filmów Władysława Pasikowskiego: „Słodko gorzki” i „Psy II: Ostatnia krew”. Założyciel grup Tilt i Fotoness. W latach 1982-1983 grał również w zespole Izrael.
(www.myspace.com/tomeklipinski)
DJ Baddlover
Prekursor warszawskiej sceny nu rave'u. Rezydent londyńskiego Antisocial, centrum sceny New Rave, okrzykniętego przez Time Out Magazine „liderem opozycji” na mapie alternatywnego Londynu. Jako muzyk brał udział w tworzeniu singla „Eradicate” duetu Basement Jaxx, a w sierpniu tego roku, w remiksi kawałka „Rhythm Drives Me Crazy” szwedzkiej grupy Bodies Without Organs.
(www.myspace.com/httpwwwmyspacecombaddlover)
Dirty Discotheque
Dirty Discotheque, to nazwa cyklu imprez w warszawskim klubie Saturator na których będzie można pobawić się i posłuchać różnych odłamów muzyki electro, od electro-disco począwszy, a skończywszy na electro-punk, tech-house, czy minimalu
Street City Nomad
Karol Suka aka Arkona aka Karel God, znany warszawski undergroundowy artysta nagrał nic nikomu nie mówiąc jeden z najbardziej zaskakujących i wartościowych polskich albumów ubiegłego roku. Tym razem jako Street City Nomad